Často kladené otázky

Čo je to Galaxiáda?

Galaxiáda je súťaž v programovaní a tvorbe hier, do ktorej sa môžu zapojiť žiaci 3. až 9. ročníka základných škôl a prímy až kvarty 8-ročných gymnázií.

Čo sú kategórie súťaže?

V súťaži sa môžu žiaci zapojiť do 2 kategórií, ktoré sú rozdelené podľa veku. Kategória Programovanie v GalaxyCodr je určená pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka, kategória Programovanie hier je určená pre žiakov 5. - 9. ročníka ZŠ a prímy až kvarty 8-ročných gymnázií.

Čo je GalaxyCodr?

GalaxyCodr je interaktívna hra na výučbu základných princípov programovania. Zahrať si ju môžete bezplatne na www.galaxycodr.com.

Ako prebieha kategória Programovanie s GalaxyCodr?

Kategória prebieha v 2 súťažných kolách. Prvé - školské kolo sa koná u vás na škole, pod dohľadom pána učiteľa. Súťaží sa v 10 leveloch, kto ich prejde najrýchlejšie. 20 žiakov z celej SR postupuje do finále, ktorého dátum konania je Máj 2019.

Ako prebieha kategória Tvorba hier?

Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci tým, že nahrajú svoju hru v termíne priebehu súťaže, avšak ideálne čo najskôr, aby ju mohli návštevníci ohodnotiť. Víťazov určí odborná porota, ale aj návštevníci stránky, ktorí môžu hlasovať a dať ich obľúbeným hrám like.

Aké sú ceny?

Ceny sú skvelé a nájdeš medzi nimi smartfón, tablet alebo notebook, avšak konkrétne ti ich odhalíme až začiatkom roku 2019.

Ako sa môžeme zapojiť do súťaže?

Pre zapojenie sa do súťaže je potrebné registrovať sa v stanovenom termíne buď do hry GalaxyCodr.com alebo nahrať svoju vlastnú hru prostredníctvom formulára na www.galaxiada.sk.

Kedy bude vyhodnotenie?

Vyhodnotenie súťaže prebehne na slávnostnom podujatí, ktorého dátum je určený na Máj 2019. Počas podujatia sa uskutoční finálová súťaž programovania v GalaxyCodr a slávnostné odovzdávanie cien.

Čo je to KidsCodr?

Vzdelávací portál, ktorý ponúka rôzne vzdelávacia kurzy zamerané na výučbu základných princípov programovania, tvorbu hier, programovanie robotov alebo rôzneho hardwaru. Kurzy sú k dispozícii bezplatne a môže ich využiť napr. učiteľ informatiky na obohatenie svojich hodín.

Kto je organizátor súťaže?

Organizátor súťaže je občianske združenie Learn2Code, o.z. (www.learn2code.sk), ktoré sa dlhodobo venuje vzdelávaniu digitálnych zručností, jeho podpore a rozvoja do škôl. Za podporu súťaže ďakujeme partnerom - firmám Orange a ESET a Nadácii Orange.